top of page

Давайте знайомитись!

ІСТОРІЯ   ШКОЛИ

           В 30-х роках в с. Хрестище Словянського району Донецької областібула побудована нова середня школа.

В 1966 році почалось будівництво двоповерхової школи за одним із сучасних проектів. Кошти на будівництво видав колгосп, головою якого на той час був Соколов Микола Іванович. Робота йшла швидкими темпами. За короткий час (1,5 р.), з’явилась красуня - школа. В той далекий час люди дивились в майбутнє, піклувалися про сільську молодь, яка відтоді мала можливість отримувати середню освіту і продовжувати навчання у вузах.

   У вересні 1967 року школярі середньої та старшої ланки прийшли в нову школу. Вони розпочали заняття на 2-му поверсі. 7-го листопада 1967 року відбулось урочисте відкриття новобудівлі.

   Першим директором Хрестищенської середньої школи був Зюзюкін Григорій Михайлович. Під його керівництвом були придбані меблі, обладнані фізичний та хімічний кабінети, завезено спортивне обладнання, інвентар, оснащені всім необхідним класи.

   Весною під керівництвом Григорія Михайловича був закладений шкільний сад.

   Великий вклад у реформування сільської школи вніс Гулько Л.В. Він працював директором школи з 1970 р. по 1986 рік. Була організована кабінетна система, оформлені “Зал бойової  слави” і “Зал трудової слави”. Члени гуртка “Пошук” почали вести активне листування з батьками та рідними загиблих воїнів, що полягли на полі бою у роки Великої Вітчизняної  війни на території села Хрестище.

   Понад 19 років напруженої праці віддала школі заступник директора з навчально-виховної роботи Варламова Марія Юхимівна, яка навчала, виховувала не одне покоління дітей.  

   Серед вчителів, які працювали в Хрестищенській школі  все своє життя і віддали своє серце, знання і душу дітям , необхідно назвати: Рибалко Р.І., Іщенко О.П., Кісіля М.Ф., Пшеничну С.П., Мороз А.І., Лихман У.І., Петригу І.І., Ляшову К.С., Зюзюкіна Г.М., Радужан Л.В.,Маринченко К.П., Помазанову Н.Ф., Мележик І.М., Бровко Т.Я., Бровка В.С., Плашенка В.А., Плашенко Г.Г.

   21 рік організовувала роботу з учнями та вчителями колишній заступник директора школи  з навчально-виховної роботи Маринченко К.П., наступником  її стала випускниця нашої школи Санарова О.Г.

     Особливою гордістю для нашої  школи  є ім´я  Героя Радянського  Союзу, наставника першого космонавта  Юрія Гагаріна – Денисенко Григорія Кириловича, який також є випускником Хрестищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  Сьогодні в школі працює сильний стабільний педагогічний колектив. Школа є центром методичної роботи району. Тут проводяться  районні семінари вчителів та керівників шкіл району Школа підтримує зв’язок зі Слов’янським педагогічним університетом.

Багато випускників нашої школи обирають педагогічні професії і продовжують навчання у цьому вузі, а педагогічну практику проходять в рідній школі. Велику допомогу школі надавали Хрестищенська сільська Рада, філія   “Надія”, їх керівники Киркач С.І. та Бибко О.І. Велика робота була проведена директором школи Стояновським Ю.І.

Побудовано новий тир, гаражі для тракторів де учні проходили трудову практику. Переобладнані кабінети української мови та літератури, кабінет математики. Була створена атмосфера взаєморозуміння з правлінням філії “Надія”.

  Педагогічний колектив поповнюється випускниками нашої школи, які закінчили педагогічні інститути: у початковій ланці Маринченко С.Н., Руденко Н.В., Лазуренко Т.В., в середніх і старших класах  Гетова О.А., Римар І.В., Воробйова Т.В., Киркач Д.С., Білик Л.М., Беспалов Р.Г., Під керівництвом директора Гордєєва К.А. були переобладнані кабінети історії, математики, зарубіжної літератури, обладнаний кабінет інформатики.  В школі  створені зали української символіки, бойової слави.

   У1998 році у школі була створена “Бабусина світлиця” під керівництвом вчителя зарубіжної літератури Бровко Т.Я. В ній зібрано старовинні речі домашнього вжитку. 

   Школа продовжує жити і розвиватись. Вчителі сповнені надії, оптимізму і ентузіазму, що українська національна школа досягне світових стандартів.            

bottom of page