27 лютого у 6 класі була прoведена відкрита виховна година на тему : «3Д-ЇЖА. СМАЧНО, ПОЖИВНО Й КОРИСНО»(Класний керівник Білик Л. М,)
.
Цілі заходу: інформувати учнів про необхідні для організму людини складові продуктів
харчування, розвивати повагу до традицій і звичаїв української кухні, виховувати відповідальне ставлення до здоров'я шляхом свідомого вибору власного харчового раціону.
Обладнання: зразки круп, карта України, кадри з кінофільму «Шерлок Холмс».
Форма роботи: навчальна співпраця в групах.
. Не секрет, що ми з вами живемо у світі, де стан довкілля залишає бажати кращого. Нас оточують різні шкідливі сполуки, яких організм не завжди може самостійно позбутися.. Як наслідок збільшується кількість захворювань нервової, кровоносної, травної систем і системи органів дихання та збільшується відсоток людей з виявленими злоякісними пухлинами.
Ми марно намагаємося синтезувати хімічні ліки, здатні допомогти людству, а виявляється, нам просто треба згадати про те, чим харчувалися наші діди.
Каша — одна з найдавніших і найпоширеніших слов’янських страв. Це була повсякденна обідня страва, друга після борщу.
Готували кашу й на сніданок, і на вечерю. Товчені зерна відокремлювали від луски, одержуючи чисту крупу за допомогою шеретування у круподерках або товчення у ступах. При цьому крупа могла лишатися цілою або перетворювалася на дрібну січку.